Шампионът на Италия Ювентус разби с убедителното 7:0 Сасуоло в

...

Ювентус набара умряло куче и го попиля от бой

Шампионът на Италия Ювентус разруши с безапелационното 7:0 Сасуоло в мач без всякаква конспирация. Срещата беше от 23-ия кръг на Серия " А ", а след нея " бианконерите " събраха 59 точки и оглавиха класирането преди дуела на Наполи (57 точки) с Беневенто. Сасуоло остава надалеч обратно в класирането с 22 точки.

Двубоят на " Алианц Стейдиъм " стартира с напън на домакините, които направляваха събитията на терена от самото начало. В 9-ата минута бразилецът Алекс Сандро откри резултата - 1:0, давайки началото на головото шоу на отбора на Масимилиано Алегри.

До почивката Ювентус стигна до комфорното 4:0 след две попадения на Сами Кедира - в 24-ата и 27-ата минути, и на Миралем Пянич в 38-ата.

На почивката Алегри направи две промени. Даниеле Ругани и Сами Кедира напуснаха, с цел да се появят Стефано Стураро и Мехди Бенатия. Италианският експерт направи и трите си смени, откакто в средата на първата част Блес Матюиди напусна наложително, а на негово място влезе Клаудио Маркизио.

До края се развихри Гонсало Игуаин. Аржентинският национал вкара първия си хеттрик с екипа на Ювентус, откакто наказа Сасуоло в 63-ата, 74-ата и 83-ата минути.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ " А "
Източник: blitz.bg