Шампионът на Италия Наполи набира скорост и постигна втора убедителна

...

Наполи набира скорост, южняците прегазиха и Лече

Шампионът на Италия Наполи набира скорост и реализира втора безапелационна победа в Серия А. Възпитаниците на Руди Гарсия разрушиха с 4:0 като посетители Лече в мач от 7-ия кръг на Калчото. Точни за триумфа на партенопеите бяха Лео Остигард (16), Виктор Осимен (51), Джанлука Гаетано (88) и Матео Политано (90+4-дузпа).

С триумфа Наполи събра 14 точки и излезе на трето място във краткотрайното класиране. Лече е седми с 11 точки.

Госите поведоха още в 16-ата минута. Тогава Пьорт Желински центрира в наказателното поле, където Лео Остигард с глава засече във вратата за 0:1. В 25-ата минъта Ненад Кръстович получи в наказателното поле и насочи удар, с който Алекс Мерет се оправи. Малко по-късно Марин Понграчич стреля с глава над вратата.

В 40-ата минута Желински подаде към Джовани Симеоне в наказателното поле на домакините. Аржентинецът опита мощен удар, само че не откри очертанията на вратата.

На полувремето Симеоне беше сменен от Виктор Осимен. Веднага след подновяването на играта шут на Хвича Кварацхелия мина рисково над вратата. В 51-ата минута Наполи удвои. Кварацхелия центрира точно в наказателното поле, където Осимен се извиси и с глава осъществя за 0:2.

В 57-ата минута гол на Габриел Стрефеца беше анулиран поради игра с ръка. Наполи стигна до трето попадение в 88-ата минута. Тогава Джанлука Гаетано овладя подаване на Джакомо Распадори в наказателното поле и с акуратен шут вкара за 0:3.

В четвъртата минута на добавеното време на мача гостите получиха дузпа, откакто Илбер Рамадани извърши нарушаване против неприятелски футболист. Зад топката застана Матео Политано, който не остави шансове на Владимиро Фалконе за 0:4.