Шампионът на Англия Ливърпул допусна една от най-тежките загуби в

...

Ливърпул допусна седем гола за първи път от 57 години насам

Шампионът на Англия Ливърпул позволи една от най-тежките загуби в историята си и позволи седем гола за първи път от 1963 година насам, откакто бе разрушен с 2:7 при гостуването си на Астън Вила.
По-рано предходната вечер Тотнъм победи Манчестър Юнайтед с 6:1 на " Олд Трафорд ", само че най-шокиращият резултат занапред предстоеше, откакто момчетата на Юрген Клоп тотално се сринаха на " Вила Парк ".
Сериозна неточност на аварийния вратар на " алените " Адриан разреши на Оли Уоткинс да открие резултата в интерес на Виланите, след което бирмингамци непрекъснато намираха празни пространства зад тила на отбраната на гостите и стигнаха до нови три гола до почивката - още два на Уоткинс и един на Джон Макгин. Мохамед Салах върна един гол за Ливърпул, само че през второто полувреме картината на терена не се промени и Джак Грийлиш вкара нови два гола, а Рос Баркли добави един, до момента в който за мърсисайдци Салах вкара още едно почетно попадение.
По този метод Ливърпул загуби първи точки през сезона след трите си следващи победи досега, до момента в който Астън Вила остава със 100-процентов актив от три победи от три мача.
Ливърпул се трансформира в първия първенец на Англия, който позволява седем гола в един мач от Арсенал през 1953 година насам, а " алените " записват най-вече позволени голове в първите си четири мача от сезона от 1937 година (11 гола).