Шампионът Байерн Мюнхен спечели за рекордния шести път Суперкупата на

...

"Байерн" грабна Суперкупата за рекорден шести път

Шампионът " Байерн " Мюнхен завоюва за рекордния шести път Суперкупата на Германия, откакто победи " Борусия " Дортмунд с 5:4 след осъществяване на дузпи.

Двата тима приключиха наедно 2:2 в постоянното време и резервираха ремито след двете продължения, а при осъществяването на 11-метрови наказателни удари баварците пропуснаха единствено един против двата за " жълто-черните ".

Американският младеж Кристиян Пулишич изведе " Борусия " напред в резултата в 12-та минута, откакто секунди по-рано Роберт Левандовски стреля над вратата от положително състояние. Полякът обаче се поправи шест минути по-късно, добавяйки топката във вратата на носителите на купата след пас на Джошуа Кимих, а първото полувреме приключи 1:1.

" Борусия " поведе още веднъж в 71-та минута с гол на Пиер-Емерик Обамеянг, само че Лукаш Пишчек се разписа в личната си врата две минути преди края и изпрати мача в продължения. В тях не падна гол, а при дузпите за отбора на Петер Бош пропуснаха Себастиан Роде и Марк Бартра, до момента в който за баварците не съумя да се разпише единствено Кимих.
Източник: btvnovinite.bg