Шахматистка на 14 години от Червен бряг стана европейска шампионка

...

14-годишна шахматистка от Червен бряг стана европейска шампионка

Шахматистка на 14 години от Червен бряг стана европейска шампионка в Европейското самостоятелно учебно състезание по шах, което се състоя в Улцин, Черна гора. Това оповестиха за Българска телеграфна агенция от община Червен бряг.
Патрицие Найманова е най-хубавата състезателка от Шахматен клуб "Михаил Тал " в Червен бряг и е ученичка в Търговската гимназия "Васил Априлов " в града.

От изиграните 31 турнирни срещи шахматистката от Червен бряг има 26 победи. Успехите й са траяли и във финалните кръгове, където е победила представители на Азербайджан, Полша и Черна гора в нейната възрастова група (14г.). Така е станала първа в своята възрастова група и европейски първенец в влиятелния шампионат, показват от община Червен бряг./БТА