Севда Асенова, Станимира Петрова и Светлана Каменова си осигуриха поне

...

Севда Асенова, Станимира Петрова и Светлана Каменова донесоха още три медала на България от купа Странджа

Севда Асенова, Станимира Петрова и Светлана Каменова си осигуриха най-малко бронзови медали от 74-тото издание на боксовия шампионат " Странджа ", който се организира в зала " София " в столицата. Трите българки се класираха за полуфиналите в категориите си и по този начин усилиха общия брой оценки за страната ни на шест досега.

При най-леките до 48 кг Севда Асенова победи Ахади Лукунгу от Норвегия с 5:0 (30:24, 30:26, 30:27, 30:27, 30:27). Това бе първи мач на шампионата за Асенова, само че тя бе безусловно безапелационна и не се затрудни по никакъв метод против Лукунгу.

На полуфиналите Асенова ще играе с Фатиха Мансури от Алжир.

Също безапелационна победа реализира и Станимира Петрова. В категория до 54 кг някогашната международна шампионка се оправи с аржентинката Росарио Ерера Милагрос с 5:0 (30:27, 30:27, 30:27, 30:27, 30:27). За място на финала в събота Петрова ще се боксира с друга представителка на Аржентина - София Микаела Роблес.

При 57-килограмовите Светлана Каменова продължава отбраната на купа " Странджа " след победа с 5:0 (30:27, 30:27, 30:26, 30:27, 30:26) съдийски гласа над Джахайра Гонсалес от Съединени американски щати. Каменова организира багра доста умерено и решително и не остави подозрение, че е по-класната състезателка на кръга.

В борбата за място на финала българката ще срещне полякинята Сандра Крук.

За страдание останалите българки, които доближиха до етапа на четвъртфиналите, не съумяха да продължат към идващия стадий.

В категория до 50 кг Златислава Чуканова отстъпи с 0:5 (28:29, 27:30, 28:29, 28:29, 27:30) на Буалам Румайса от Алжир, а в категория до 52 кг Венелина Поптолева загуби с 1:4 (27:30, 29:28, 27:30, 28:29, 27:30) от гъркинята Антония Янакопулу.

Във вечерната сесия още трима български представители ще се бият за медали. Това са Уилям Чолов и Рами Киуан в категория до 75 кг, както и Хавиер Ибанес при 57-килограмовите.