Септември(Симитли) и Беласица(Петрич) изиграха истинско местни дерби на стадион Септември,

...

Септември удари Беласица

Септември(Симитли) и Беласица(Петрич) изиграха същинско локални дерби на стадион " Септември ", като домакините завоюваха с 3:1. След асистенция на Ивайло Иванов, Евгени Тунтев пое и вкара за 1:0 в 30-та минута. В последната минута на полувремето посредством Васил Тачев гостите от Петрич стигнаха до изравнителен гол. Повратният миг пристигна в средата на втората част, като Борислав Хазуров от дузпа още веднъж изведе домакините напред. В 4-минутно продължение, Йоан Петров се възползва от неточност на бранителите и означи необикновено хубав гол и донесе успеха на тима си с 3:1.

" Получи се същинско дерби, доста груба неточност в 45-та минута позволихме на Беласица да се върнат в мача и да си помислят, че могат да трансформират мача. Като цяло можехме да играем доста по-добре, само че резултатът е добър и мисля, че ние бяхме доста по-добрия тим. Доволен съм от тима си и точките, които взехме през днешния ден ", разяснява старши-треньорът на Септември Спас Стоименов.