Селтик спечели купата на Футболната асоциация в Шотландия за четвърти

...

Драма донесе нова купа на Селтик

Селтик завоюва купата на Футболната асоциация в Шотландия за четвърти следващ път. На финала грандът от Глазгоу победи трагично с 4:3 след осъществяване на дузпи тима на Хартс. В постоянното време двата отбора направиха тъждество 2:2, а след 120 минути игра резултатът беше 3:3.

Райън Кристи даде задатък за " зелено-белите " в 19-ата минута, а 10 минути по-късно Одсън Едуард се разписа от дузпа за 2:0. Столичани, които са във втора дивизия на страната през сегашния сезон, изненадващо изравниха след попаденията на Лиъм Бойс и Стивън Кингсли надлежно в 48-ата и 67-ата минута на дуела.

Влезлият като запаса Лий Грифитс се разписа за 3:2 в интерес на първенците в 105-ата минута, само че Джош Джинъли възвърне равенството след 111 минути игра на стадион " Хемпдън Парк ". В воин за Селтик се трансформира северноирландският вратар Конър Хазард, който избави две дузпи, изпълнени от Стивън Кингсли и Крейг Уайтън.

2016/17:
2017/18:
2018/19:
2019/20:!

We are the 2019/20 winners
— Celtic Football Club (@CelticFC)
Финалът за купата на Шотландия през сезон 2019-2020 трябваше да се играе напролет, само че беше отсрочен поради пандемията от ковид.

Селтик завоюва требъл на домашната сцена за четвърти следващ път. " Зелено-белите " побеждават с купата на страната за рекордния 40-ти път в своята история. Отборът на Хартс не е вдигал скъпия трофей от 2012 година.
Снимки: ©Getty Images