Сега биопечат се използва основно за изследване и разработване на

...
Сега биопечат се използва основно за изследване и разработване на
Коментари Харесай

Учени създадоха робот, който отпечатва клетки върху органи

Сега биопечат се употребява главно за проучване и създаване на нови медикаменти

Инженери от UNSW са създали дребна, гъвкава мека роботизирана ръка, която може да бъде вкарана в тялото като ендоскоп.
Потенциалът на 3D биопринтирането е в допълнение уголемен с помощта на работата на група инженери. Те са създали мека роботизирана ръка, която може да печата непосредствено върху органи и тъкани в човешкото тяло, написа.

В момента така наречен биопечат се употребява главно за проучване и създаване на нови медикаменти. Това изисква потреблението на огромни 3D принтери за основаване на структури, които се вграждат хирургически в тялото.

Този развой обаче е обвързван с избрани опасности, в това число пострадване на тъканите и риск от зараза. И защото биоматериалите нормално са нежни структури, те могат да бъдат развалени по време на процеса на имплантиране.

Сега, инженерите на UNSW са създали дребна, гъвкава мека роботизирана ръка, която може да бъде вкарана в тялото като ендоскоп и да доставя биоматериали непосредствено на повърхността на органи и тъкани.

Пробното устройство, наречено F3DB, се ръководи външно и се състои от дълга, гъвкава роботизирана ръка, завършваща с извънредно маневрена въртяща се глава, която „ отпечатва “ био-мастилото.

Инженерите са тествали сполучливо F3DB отвън тялото върху плоски и извити повърхности, в това число вътре в изкуствено дебело черво и върху повърхността на свински бъбрек, употребявайки специфичен композитен гел и биоматериали.
Източник: dunavmost.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР