Седемкратният европейски шампион и настоящ световен първенец и шампион на

...

Италия продължава без грешка на Европейското първенство по волейбол

Седемкратният европейски първенец и сегашен международен отличник и първенец на Стария континент от 2021 година Италия победи Швейцария 3:0 (25:19, 25:23, 25:15) в четвъртата си среща от група А в Анкона на Европейското състезание по волейбол за мъже.

Италианците са измежду четирите домакина на шампионата дружно с България, Република Северна Македония и Израел, и не престават без проваляне досега. С триумфа против Швейцария тимът на Италия остана безапелационен водач във краткотрайното класиране в групата. Швейцарците позволиха четвърто следващо проваляне и остават на последното, шесто място в подреждането.

Първите четири тима от групата ще се класират за топ 16, присъединявайки се към 12 други, който ще се включат от останалите три групи.

Юри Романо бе най-резултатен с 15 точки, Даниеле Лавия се отличи с 13 точки, а Алесандро Микелето осъществя 12 точки за успеха на Италия.

В група С в Скопие нямаше изненади в дуелите в понеделник вечер. Нидерландия се наложи над Дания с 3:1 (25:18, 26:24, 23:25, 26:24, 25:20) и излезе на второ място във краткотрайното класиране с актив 3-1, до момента в който датчаните са последни, шести с четири загуби и към този момент нямат шансове да влязат в топ 16.

Чехия надигра Черна гора с 3:0 (25:18, 25:20, 25:15) след 18 точки на Ян Гълъбов и реализира втори триумф в групата от четирите си срещи досега. Чехите заемат четвърто място с актив 2-2, до момента в който черногорците са пети с една победа и три провали.

Португалия надви над Турция с 3:2 (26:24, 21:25, 15:25, 28:26, 15:13) в оспорван конфликт в група D в Тел Авив. За Португалия успеха бе трета от петте мача и им донесе второ място във краткотрайното класиране. Лоренцо Мартинс и Алекс Ферейра се регистрираха със надлежно 23 и 24 точки за триумфа против турците.

Българска телеграфна агенция / Автор: Кремена Младенова