Саутхемптън записа зрелищен обрат срещу госта си Бърнли в сблъсъка

...

Саутхемптън записа зрелищен обрат срещу Бърнли

Саутхемптън записа зрелищен поврат против госта си Бърнли в конфликта сред двата отбора от 30-ия кръг на Висшата лига.

След 28 минути игра домакините изоставаха с 0:2, само че въпреки всичко се добраха до крайния триумф.

Нещо повече, те реализираха това с 30 изстрела към вратата на противника си, над 10 от които точни.
 Снимка 525668
Източник:

Крис Ууд вкара дузпа в 12-ата минута, след нарушаване против Питерс в наказателното поле.

Ситуацията беше прегледана чрез системата ВАР, като в началото арбитрите не алармираха за засада, само че получиха сигнал от сътрудниците си, прегледаха предоставеното им видео и взеха решение, че 11-метров удар въпреки всичко ще има.

Ууд стреля в средата на вратата и не остави шансове на Форстър.
 Снимка 525665
Източник:

Матей Видра вкара за 0:2 след по-малко от половин час игра, с което успокои съотборниците си, заиграли надалеч по-освободено.

Още преди паузата обаче резултатът беше подравнен.
 Снимка 525666
Източник:

Първо Стюарт Армостронг, с компактен изстрел от междинна отдалеченост върна очакванията на домакините, а малко преди почивката ветеранът Ингс вкара хубав гол за 2:2, сложил усмивка на лицето на неговия управител.

Нейтън Редмънд също бе на положително равнище през днешния ден, като индикация за това беше финалното попадение в срещата, осъществено точно от него по техничен метод.

Той се разписа след подаване на Уолкът, като не остави шансове на вратаря.
 Снимка 525669
Източник:

Иначе Поуп записа добър мач, като се регистрира с няколко спасявания с една ръка, само че всичките 30 изстрела към задачата пристигнаха допълнително даже на националния пазач.

Саутхемптън се придвижи с място напред в класирането и е под номер 13. Бърнли резервира 15-ата си позиция.