Саудитска Арабия поднесе най-голямата изненада от началото на Световното първенство

...

Сензация! Аржентина загуби от Саудитска Арабия с 1:2

Саудитска Арабия сервира най-голямата изненада от началото на Световното състезание по футбол в Катар, откакто победи двукратния първенец на планетата Аржентина с 2:1 в първия мач от група " С ".

Лионел Меси се разписа за Аржентина в 10-ата минута от дузпа, само че при започване на второто полувреме Салех Ал-Шехри и Салем Ал-Даусари направиха поврат.

Така Саудитска Арабия постави завършек на серията на Аржентина от 36 мача без загуба.

Капитанът на южноамериканците Меси откри резултата на стадион " Лусаил ", откакто в 10-ата минута беше прецизен от дузпа. 35-годишният Меси, който взе участие за финален път в кариерата си на Световно състезание, без проблеми се разписа, откакто прати топката в противоположния ъгъл на вратата, защитавана от Мохамед Ал-Оуаис. Главният арбитър Славко Винчич отсъди дузпата след консултация със системата за видеоповторение ВАР, откакто Леандро Паредес беше фаулиран в наказателното поле.

Меси стана първият аржентинец, който вкарва гол на четири международни футболни финали. Двубоят против Саудитска Арабия беше номер 20 за него на Мондиали, а той осъществя седмото си попадение на шампионат на планетата.

Отборът на Аржентина можеше да се отдръпна на почивката при още по-убедителен резултат, само че три гола на отбора бяха анулирани поради засади.

В 23-ата минута Меси прати топката във вратата на противника за повторно, само че при паса към него беше малко зад последния бранител на противника. След това две попадения на Лаутаро Мартинес също бяха анулирани. При първото в 29-ата минута още веднъж се намеси системата ВАР, която сподели, че рамото му е с малко пред неприятелски защитник.

В добавеното време Анхел Ди Мария насочи прецизен удар, който обаче беше избавен от вратаря. Веднага по-късно саудитците направиха насилствена промяна и Науаф Ал-Абид влезе на мястото на капитана Салман Ал-Фараж, който получи травма.

Второто полувреме стартира много ненадейно с два гола на отбора на Саудитска Арабия, който стигна до поврат. Първо Салех Ал-Шехри в 48-ата минута изравни с превъзходен самостоятелен пробив, а пет по-късно Салем Ал-Даусари направи 2:1 с хубав удар по диагонала от левия ъгъл на наказателното поле. Това бяха и първите два точни изстрела а в мача на Саудитска Арабия към вратата на Аржентина, които се оказаха голови.

Селекционерът Лионел Скалони реагира стремително с три смени, като в игра се появиха Лисандро Мартинес, Хулиан Алварес и Енци Фернандес.

В 63-ата минута Николас Таляфико пропусна отлична опция за Аржентина, откакто негов удар от близко беше избавен от вратаря Мохамед Ал-Оуаис.

В 80-ата минута Лионел Меси получи правото да извърши директен свободен удар на 25 метра от задачата, само че стреля над вратата, а четири по-късно той направи и пропуск с глава.

В последните минути вратарят на Мохамед Ал-Оуаис контузи тежко в главата съотборника си Ясер Ал-Шахрани, който получи здравна помощ на терена и беше изнесен на носилка.

В 11-ата минута на добавеното време на втората част Хулиан Алварес с глава беше покрай това да изравни резултата, само че Ал-Оуаис още веднъж беше на равнище и избави.

В идващия си мач от шампионата Аржентина ще играе против Мексико на 26 ноември, а Саудитска Арабия излиза против Полша.

___

Среща от група " С " на Световното състезание по футбол в Катар:

Аржентина - Саудитска Арабия - 1:2 (1:0)
голмайстори: 1:0 Лионел Меси 10, 1:1 Салех Ал-Шехри 48, 1:2 Салем Ал-Даусари 53,

стадион: " Лусаил ", фенове 88 012
основен арбитър: Славко Винчич (Словения)