Състезаващият се за България Абу-Муслим Амаев спечели бронзов медал в

...

Абу-Муслим Амаев спечели бронзов медал за България от европейското по борба в Загреб

Състезаващият се за България Абу-Муслим Амаев завоюва бронзов орден в категория до 63 кг типичен жанр на европейското състезание по битка в Загреб, Хърватия.

Във финала, определящ местата от 3-о до 5-о, Амаев надви с 6:2 точки над Мехмед Чекер от Турция.

Срещата стартира добре за Амаев, който поведе в резултата с 1:0 точки след 90 секунди битка поради бездейност от страна на Чекер, само че турският играч бързо се върна в борбата и секунди по-късно изравни точките – 1:1. Точката бе дадена на съперника на българският играч поради прекомерно навеждане на главата надолу.

Чекер поведе в резултата 30 секунди след началото на втората част поради бездейност от страна на Амаев, само че от партера родният герой не позволи да бъде извърнат от сутерен.

Минута и 18 секунди преди края Амаев избута отвън кръга турския герой, за което получи точка и техническо преимущество.

В последните секунди на мача Абу-Муслим Амаев завоюва още четири точки и по този метод се окичи с бронзовия орден.