Състезателят на СКТМ Комфорт“ Мирослав Шмидт спечели бронзов медал от

...

Мирослав Шмидт с бронзов медал от турнира на световните надежди

Състезателят на СКТМ „ Комфорт “ Мирослав Шмидт завоюва бронзов орден от шампионата на световните очаквания по тенис на маса на ITF, който се организира във френския град Хеннебонт.

Шмидт взе участие в петдневен лагер с двуразови тренировки дружно с най-хубавите в света в неговата възраст, който завърши с шампионат в последните 2 дни.

Мирко приключи груповата фаза с 6 победи и две загуби, като се подреди на второ място от 10 състезатели в групата. В главната скица в първия Шмидт беше подложен и почива, а на четвъртфинала завоюва против авмериканеца Кеф Норани с 3:2 гейма в извънредно трагичен мач.

На полуфинала Мирослав се изправи против първенеца на шампионата Данило Фасо от Италия и загуби с 0:3 гейма, а в дребния край позволи загуба от колумбиеца Емануле Оталваро с 2:3 гейма. Според регламента Шмидт и противника му бяха наградени с бронзови медали.
Източник: petel.bg