Състезателките на пазарджишкият клуб по скуош и бадминтон – сестрите

...

Последен час: Сестри Стоеви оглавиха Топ-10 на Пазарджик...

Състезателките на пазарджишкият клуб по скуош и бадминтон – сестрите Габриела и Стефани Стоеви сграбчиха първото място обичайна журналистическа анкета за 10-те най-хубави спортисти на Пазарджик през 2018-та година.

Това стана ясно преди минути на обичайният „ Бал на спортиста ”, където бяха наградени 10-те най-хубави за отиващата си година.

Габриела и Стефани събраха 77 точки в анкетата на публицистите, които им отредиха и крайната победа.

На единствено 11 точки зад победителките остана каратистът Иван Иванов(Торнадо).

С актив от 42 точки третото място зае Борислав Владов(Кодокан, джудо).

Призовата десетка допълниха Борислав Палашев(СК Палашев, триатлон) 41 т., Николай Гюлеметов(ФК Динамик, културизъм) 35 т., Йордан Гюров(СК Шампион, петобой) с 32 т., Атанас Лазаров(СК Печенеги, колоездене) с 27 т., Янко Чолаков(БК Тракиец, бокс), с 19 т., Кристина Данаилова(Хебър, м. петобой) 16 т. и Горан Козарев(Кодокан, джудо) с 13 т.

Класираните в топ-10 спортисти бяха наградени от кметът на Общината Тодор Попов с плакети, грамоти и парични награди.

Стимулът на сестри Стоеви – 500 лева взе треньорът им Неделчо Кесов, защото двете сега се намират в Китай за присъединяване на огромния шампионат в Гуанджоу с награден фонд от 1,5 милиона $.

Заелите второ и трето място Иван Иванов и Борислав Владов бяха подтиквани надлежно с 400 лв. и 300 лв.. Останалите класирани сред 4-то и 10-то място състезатели получиха по 200 лв., а най-хубавият треньор – Неделчо Кесов беше награден с купа и награда от 300 лв..

За реализирани високи спортни достижения през отиващата си година кметът награди с плакети още 17 млади състезатели на възраст до 12 години.

За тим на 2018-та година, за втори следващ път премията завоюва отборът на ВК Хебър(Пазарджик), който е абсолютният шлагер от началото на сезона в националната Суперлига и решителен лидер в класирането досега.