САЩ едва ли ще се съгласят да предадат на Украйна

...
САЩ едва ли ще се съгласят да предадат на Украйна
Коментари Харесай

Politico: САЩ обмислят доставки на F-16 за Украйна от други страни

САЩ надали ще се съгласят да предадат на Украйна свои изтребители F-16, само че може да прегледат опциите други страни да пердоставят на украинските военни лични F-16, съобщи пред Politico почитан чиновник на Пентагона.

Съгласието на Съединени американски щати за доставките на американски самолети е належащо и когато други страни имат желание за експорт.

Politico отбелязва, че някои страни от Европа към този момент демонстрираха, че биха предали на Украйна свои самолети F-16. Дори Франция, която минава на Rafale, може да даде по-стари американски изтребители, които към момента са на въоръжение в нейните Военновъздушни сили.

Бившият общоприет секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен разяснява, че Западът би трябвало да даде на Украйна всички въоръжения, от които тя се нуждае: " Най-големият риск е удължаването на спора. Затова имаме интерес от по-бързо преустановяване на войната благодарение на оръжие… Ако доставим цялото оръжие, което е належащо на Украйна, те ще могат да победят. "

Именно нерешителността на Съединени американски щати и европейските страни да превъоръжат украинската войска с съвременна западна техника стана спънка за разгръщането на контранастъплението на Украйна на юг, се споделя в разбор на американския Институт за проучване на войната.

Превод Faktor.bg
Източник: faktor.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР