На политическата сцена се появи нова партия България може“, чийто

...
На политическата сцена се появи нова партия България може“, чийто
Коментари Харесай

Хора на Радев учредиха новата формация „България може“, отричат да са президентска партия

На политическата сцена се появи нова партия „ България може “, чийто учредители отхвърлиха да са свързани с президента Румен Радев.

Съпредседатели на новата партия са Кузман Илиев и Иво Русчев, заместител е известният политолог и непосредствен до президента Радев проф. Александър Маринов.

Те настояват, че съществени цели на „ България може “ са положителни връзки и със Запада, и с Русия, запазването на ценностната система – семейство от мъж и жена, а също по този начин стопанската система, енергетиката и опазването на здравето.

„ Има изключителна нужда от основаването на нова партия. Хората не са показани в сегашния политически хайлайф. Ако бяха показани, нямаше изобщо да се занимаваме със основаването на нова партия. “ - съобщи пред БГНЕС Иво Русчев, един от учредителите и съпредседател на новата политическа групировка.

Той е безапелационен, че няма съответна политическа класа сега, която да съставлява ползите на България и хората. „ Няма ляво, няма дясно, има национално отговорно. Знаете, че лявата партия в България е дясна, а дясната – лява. Ние се нареждаме да пазиме ползите на страната. “ - уточни Русчев.

Според него се сблъскваме с хиляди проблеми, които никой не желае да реши. Като главен проблем обаче той уточни политическата рецесия и корупцията.

Той разяснява и връзката на групировката с президента Радев: „ Слушаме от ден 1, още от 15 септември, когато направихме пред учредителното заседание. Не мога да потвърдя такова нещо, никога. “

Русчев, че е прекомерно рано да се приказва с кои партии ще си партнира „ България може “ и дали ще взе участие в някакви по-големи обединения. /БГНЕС
Източник: faktor.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР