Със 197 гласа в парламента бе одобрено създаването на временна

...
Със 197 гласа в парламента бе одобрено създаването на временна
Коментари Харесай

Създадоха комисия, която да разследва как е подписан и прекратен меморандума с Gemcorp

Със 197 гласа в Народното събрание бе утвърдено основаването на краткотрайна комисия, която да проверява по какъв начин е подписан и преустановен меморандума с Gemcorp/ " Джемкорп " по време на кабинета " Петков ".

Тя ще работи в продължение на един месец. В състава ѝ има 14 депутати на паритетен принцип – по двама от парламентарна група. Председател ще бъде Десислава Трифонова, заяви БНР.

Преди решението им националните избраници направиха съвсем 3-часов спор дали е в действие или не меморандумът с корпорацията за вложения от 1 милиарда $. От ГЕРБ се позоваха на изказванията на служебния министър на енергетиката Росен Христов, който твърди, че меморандумът не е преустановен.

" Два подписа, не е един, два ни трябват. Нямаме го, разберете ни! И на нас ни се желае да е преустановен този меморандум доста от дълго време, само че не е за жалост ", съобщи Десислава Трифонова от ГЕРБ.

Депутатите от " Продължаваме промяната " считат, че тази комисия е непотребна, само че споделиха, че ще я поддържат. " Очевидно е, че тематиката е затворена, желаете да я претопляте ", разяснява Настимир Ананиев.

От ГЕРБ откриха връзка сред меморандума и Плана за възобновяване и резистентност и плануванаъа инвестиция за термална сила като видяха скрита приватизация на енергетиката.

Тезата на ГЕРБ поддържаха сътрудниците им от " Възраждане ". Депутатът Цончо Ганев прикани: " Асене и Киро, кажете си за всичко това, което направихте. С този меморандум към " Джемкорп " са заложени неща, които, в случай че се бяха осъществили, щяхте небрежно да приватизирате огромна част от енергетиката ".

В отговор депутатите от Политическа партия изцяло отхвърлиха тези изказвания. Искрен Арабаджиев сподели, че би си скъсал дипломата на негово място.
Източник: petel.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР