Само нека да има шоколад и кокос....друго не търсимНеобходими Продукти●

...
Само нека да има шоколад и кокос....друго не търсимНеобходими Продукти●
Коментари Харесай

Кокосово руло

Само дано да има шоколад и кокос....друго не търсим

Необходими Продукти

● яйца - 3 бр.
● масло - 375 г
● кокос - 200 г
● пудра захар - 450 г
● смлени бисквити - 400 г
● портокалов сок - 50 мл негазиран
● шоколадова глазура - 100 г

Начин на подготвяне

Разбийте жълтъците с 200 г пудра захар, прибавете 250 г масло, разбъркайте смлените бисквити, портокалов сок.

Към всичко това прибавете шоколадова глазура, разбъркайте и разделете сместа на две елементи. И двете елементи се развиват в правоъгълна форма.

Разбийте белтъците с миксер, до момента в който стегнат. Отделно разбийте с миксер 125 г маргарин с 250 г пудра захар, след което прибавете получената примес към разрушените белтъци.

Добавете кокос към всичко това и разбъркайте с ръчна бъркалка, с цел да съберете всички съставки. Намажете двата правоъгълника с получената примес.

Завийте на сладки рула и ги оставете да стегнат. Нарежете на филийки с мечтаната дебелина, сервирайте и им се насладете.

Съвет: Вместо подготвена шоколадова глазура можете да разтопите 100 г шоколад за готвене и да го добавите към сместа за кокосовото руло (като сурогат на шоколадовата глазура).

Източник: recepti.gotvach.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР