С гол-шедьовър на Васко Боев в последните секунди Спартак победи

...

Гол-шедьовър на Васко Боев в края носи победа на Спартак

С гол-шедьовър на Васко Боев в последните секунди Спартак победи Светкавица с 2:1 в мач от четвъртия кръг на втория стадий в шампионата на Трета лига - Североизточна група. Срещата на стадион  " Локомотив " бе следена от над 130 фенове.

Домакините откриха бързо превес, само че бъркаха в завършващата фаза, а при една обстановка в наказателното поле Емил Илиев се строполи на тревата след прикосновение със бранител, само че реферът реши, че няма съображение да отсъди дузпа.

В първите 15 минути на второто полувреме спартаклии откриха тотална доминация. Те обаче изпуснаха да вкарат на три пъти, като първо пропуснаха да осъществят Илиян Неделчев и Славомир Събков, а след това бранител на гостите почисти кълбото от голлинията.

В този интервал от срещата Боян Илиев заигра като централен нападател и в 73-тата минута смъкна топката с гърди на Милен Николов, който я насочи от 22 метра в долния ъгъл - 1:0.

Четири минути по-късно, обаче Мирослав Марков направи детинска неточност. Необяснимо защо вратарят на Спартак потегли да лъже съперник в дребния пеналт, Юлиян Загоров му измъкна топката и я вкара в празната врата - 1:1. Оттук до края се игра единствено в наказателното поле на гостите и пред него, като напъните на Спартак бяха възнаградени във втората минута на триминутното продължение. Тогава Васко Боев насочи майсторски удар от 20 метра, топката отскочи от напречната греда и тупна зад голлинията - 2:1.

След фамозното осъществяване публиката на Спартак бурно приветства своите, както го правеше през цялото време. След края спечелили и ултраси честваха дружно триумфа до тъчлинията.

Съставът на Спартак (4-2-3-1): Мирослав Марков - Александър Йовчев, Боян Илиев, Вилиян Денчев, Михаел Михалев - Васко Боев, Милен Николов - Ивайло Русев (81 - Иво Михайлов), Емил Илиев (68 - Тодор Маринчев), Славомир Събков - Десислав Дяков (52 - Илиян Неделчев)
Източник: petel.bg