Руският тенисист Андрей Рубльов загуби от германеца Александър Зверев с

...

Зверев би Рубльов в мач без значениe от световните финали

Руският тенисист Андрей Рубльов загуби от германеца Александър Зверев с 4:6, 4:6 в последния мач от груповата фазя на Финалния шампионат на ATП в Торино.

Рубльов първи стигна до пробив и поведе с 2;0, само че Зверев незабавно върна пробива, след което го повтори в деветия гейм и взе първия сет с 6:4.

Във втория Зверев реализира единствения пробив в седмия гейм и завоюва още веднъж с 6:4 с третия си мачбол, приключвайки мача за 1 час и 42 минути.

Двубоят бе без значение, като и двамата тенисисти не съумяха да стигнат до полуфиналите а шампионата.

Зверев остана трети в Червената група с 2 победи и 1 загуба, а Рубльов е финален с три провали. На полуфиналите от групата не престават Карлос Алкарас и Даниил Медведев.
Източник: dnesplus.bg