Руските законодатели гласуваха въвеждането на доживотни присъди за осъдените за

...
Руските законодатели гласуваха въвеждането на доживотни присъди за осъдените за
Коментари Харесай

Русия въведе доживотна присъда за държавна измяна

Руските законодатели гласоподаваха въвеждането на доживотни присъди за наказаните за държавна измяна, като част от целенасочения блян на Москва след нахлуването ѝ в Украйна за стягане на наказванията против съперниците на Кремъл.

Държавната дума, долната камара на съветския парламент, гласоподава за увеличение и на оптималните присъди за редица други закононарушения, включително и такива, свързани с тероризъм и бойкот. Депутатите вкараха и нов закон, съгласно който лицата, които оказват помощ за осъществяването на правни решения на интернационалните организации, в които не взе участие Русия, ще получават наказване до пет години отнемане от независимост, предава Reuters.

Този ход е директен отговор на издадената предишния месец заповед от Международния углавен съд за задържането на съветския президент Владимир Путин по отношение на обвинявания против него за депортиране на украински деца в Русия, отбелязва Ройтерс.

Промените, които би трябвало да бъдат утвърдени от горната камара на съветския парламент, Съвета на Федерацията, преди да бъдат подписани от Путин, идват на фона на изказванията на редица правозащитни организации, че съветските управляващи ускоряват акцията си за заглушаването на дребното останали в страната гласовити съперници на Кремъл.

Досегашната оптималната присъда за държавна измяна в Русия бе 20 години отнемане от независимост, напомня Ройтерс.

Вчера съд в Москва осъди известния критик на Кремъл и деятел Владимир Кара-Мурза на 25 години затвор по разнообразни обвинявания, в това число и за държавна измяна. Това е най-тежката присъда, произнасяна против критик на Кремъл, откогато Русия нахлу в Украйна през февруари предходната година.

Международната правозащитна отганизация " Хюман райтс уоч " съобщи, че Москва употребява сходни случаи, " с цел да насажда боязън измежду съветския народ и да лиши гражданското общество от всякаква опция да се активизира и да се опълчи на Кремъл и неговата война ".

От своя страна Русия съобщи, че сходни закони са нужни, с цел да се защищити страната от инфилтрирането на сътрудници от украински и западни разследващи служби. " Измененията са нужни за отбрана от невижданите закани, пред които сега е изправена Русия от страната на Украйна и нейните западни спонсори ", съобщи депутатът от Държавната дума Василий Пискарев, когато законопроектитите бяха импортирани за разглеждане по-рано този месец.

 
Източник: glasnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР