Русия победи с 5:0 Саудитска Арабия в откриващата Мондиал 2018

...

Русия разби Саудитска Арабия в първия мач на Мондиал 2018

Русия победи с 5:0 Саудитска Арабия в откриващата Мондиал 2018 среща на стадион “Лужники” в Москва.
Юри Газински откри с първия прецизен удар във вратата в 12-ата минута, а след него се разписаха Денис Черишев (43’, 90’), Артьом Дзюба (71’) и Александър Головин (90+5'). Така беше спазена традицията домакинът в никакъв случай да не губи в първия си дуел от форума. Въпреки че Русия сподели доста слаба игра в подготвителните мачове, на старта на международното състезание даде поръчка за излизане от груповата фаза. Останалите два тима в група ”А” са Египет и Уругвай. По-рано в четвъртък шампионата бе намерено с обилна гала, в която основен воин бе британският поппевец Роби Уилямс. Освен с осъществяването си той притегли внимание и показвайки междинен пръст пред една от камерите. Преди началото на церемонията именитият испански вратар и международен първенец през 2010 година Икер Касийяс изнесе дружно с съветския модел Наталия Водянова международната купа на стадиона. Минути преди началото на първия мач пред хилядите почитатели на “Лужники” насочиха приветствия президентът на Русия Владимир Путин и президентът на ФИФА Джани Инфантино. Във форума вземат участие 32 тима. Мачовете ще се играят на 12 стадиона в 11 съветски града, като за първи път в историята дуелите ще са на два континента.
Източник: mediapool.bg