Вратарите Пикфорд и Оспина Отборът на Англия успя да победи

...

Англия отстрани с дузпи Колумбия и ще срещне Швеция на четвъртфиналите

Вратарите Пикфорд и Оспина

Отборът на Англия съумя да победи Колумбия с дузпи след тъждество 1:1 в постоянното време в един извънредно раздразнителен и недодялан мач. Така на четвъртфиналите англичаните ще срещнат отбора на Швеция, който по-рано във вторник в профил Швейцария с 1:0.
Досега Англия в никакъв случай не бе побеждавала на международно състезание след осъществяване на дузпи. Късният мач във вторник стартира в бързо движение, като англичаните бяха по-активни.Така до 15 минута стигнаха до няколко статични положения. В16-ата минута Хари Кейн имаше опция да означи с глава след центриране на Трипиър, само че топката отиде над-горната греда. Постепенно колумбийците изравниха играта, само че по този начин и не се стигна до чисто голово състояние пред някои от вратите. Много ясно си личеше и неналичието на колумбийския водач Хамес Родригес, който пропусна срещата поради травма. Играта по-степенно стана по-силова, като нито един тим не можеше да завоюва осезаемо преимущество. Играта се накъса и изнерви, като в 40-та минута Бариос получи жълт картон за удар с глава против Хендерсън. Второто полувреме стартира в същия дух. Играчите бяха доста изнервени, а футболът по-малко. В 55-ата минута Карлос Санчес безусловно се качи на гърба на Хари Кейн преди осъществяването на корнер и основният рефер отсъди дузпа. Колумбийците дълго време стачкуваха, а в разправията жълт картон получи и Хендерсън. Дузпата бе изпълнена от Кейн, който вкара шестото си попадение на Мондиал 2018. След гола играта се изнерви още повече, като съдията даде серия жълти картони в опит да овладее мача. Постепенно англичаните овладяха играта, само че в 80-ата минута колумбийците стигнаха до най-хубавото си състояние. Уолкър сгреши при изнасянето на топката и Куадрадо излезе самичък против вратаря.Ударът му обаче бе отвън очертанията ѝ. До края на мача играта остана изнервена, само че англичаните съумяха да позатворят играта. В добавеното време обаче колумбийците съумяха да отбележат. Първо Урибе шутира мощно към вратата на Англия, само че Пикфорд съумя да избие. След центрирането от корнер обаче Йери Мина вкара за 1:1 и мачът стигна до продължения. През първото продължение двата тима бяха доста внимателни, само че през второто Англия взе самодейността и оказа мощен напън. Англичаните обаче не съумяха да вкарат и мачът бе решен с дузпи. Първите дузпи бяха вкарани от Фалкао и Хари Кейн, а вторите от Куадрадо и Рашфорд. Третата дузпа за колумбийците бе вкарана от Мюриел, а Оспина избави удара на Хендерсън. Орибе обаче не беше прецизен и нацели гредата, а Трипиър изравни за 4:4. Младият британски вратар Пикфорд съумя да хване удара на Карлос Бака, а Ерик Дайър бе прецизен за Англия и по този начин европейският отбор съумя да се класира за четвърфиналите. По-рано във вторник тима на Швеция съумя да победи Швейцария с 1:0 в мач, изпълнен с доста пропуснати голови положения и за двата тима. Срещата стартира със съществено преимущество за шведите. Само в първите 10 минути те имаха три шанса да открият резултата, само че не осъществиха нито един от тях. Постепенно играта се изравни, само че шведите стигнаха още веднъж до голово състояние, което още веднъж бе пропиляно от Маркус Берг. В последните на полувремето 15 минути функциите се размениха и швейцарците започнаха да пресират. Натискът им обаче също не докара до попадение, макар че съумяха да основат няколко положителни положения в наказателното поле. Второто полувреме стартира в същия дух, като и двата тима създаваха голови положения, само че не успяваха да осъществят. До 66-ата минута. Тогава Тойвонен откри Форсберг на границата на наказателното поле. Крилото на Република България (Лайпциг) стреля, като ударът му отиваше право в ръцете на Зомер. Защитникът на Швейцария Аканджи обаче подложи крайник и топката се отклони в горния ъгъл на вратата на неговия тим. До края на мача швейцарците нападнаха непрестанно, само че шведите се подредиха доста добре в защита и не позволиха изравнителен гол. В последните секунди на срещата Швеция можеше да означи и втори гол. Почти целият тим на Швейцария бе в офанзива, когато футболист на Швеция открадна топката и излезе самичък пред вратата. Швейцарският бранител Ланг обаче го настигна и фаулира, като за нарушаването получи червен картон. Съдията отсъди дузпа, само че видео асистентът го " поправи " и сподели директен свободен удар, който шведите пропуснаха. Така Швеция доближи до четвъртфиналите на Световно състезание за първи път от 1994-та година, когато завоюва бронзовите медали в Съединени американски щати. В идващия си мач в Русия те ще срещнат Англия или Колумбия. Двубоят ще се играе на 7 юли от 17:00 часа българско време в Самара.
Източник: mediapool.bg