Русия планира да поеме пълен контрол над Донбас и Южна

...
Русия планира да поеме пълен контрол над Донбас и Южна
Коментари Харесай

Пълен контрол над Донбас и Южна Украйна. Какво планира Русия във втория етап от войната 

Русия възнамерява да поеме цялостен надзор над Донбас и Южна Украйна като част от втората фаза на своята военна интервенция в страната, заяви върховен съветски боен пълководец.

Руските осведомителни организации цитират генерал-майор Рустам Минекаев, заместник-командир на централния боен окръг на Русия, който споделя, че Москва също възнамерява да построи сухопътен кулоар сред Крим, който анексира през 2014 година, и района на Донбас в Източна Украйна.

"След началото на втория стадий на специфичната интервенция, който стартира безусловно преди два дни, една от дилемите на съветската войска е да откри цялостен надзор над Донбас и Южна Украйна ", съобщи Минекаев на годишно заседание на Съюза на предприятията от отбранителната индустрия на Свердловска област.

По думите му контролът над южните региони на Украйна ще даде на съветските въоръжени сили още един изход към Приднестровието.

"Контролът над Южна Украйна е още един изход към Приднестровието, където също има доказателства за угнетяване на рускоезичното население. Очевидно е, че ние в този момент водиме война с целия свят, както беше по време на Великата отечествена война ", сподели той.

Думите на съветския военачалник удостоверяват догатките, че Русия се стреми да завладее и Одеса - огромното украинско пристанище и третия по величина град в страната, означи Франс прес.

Според Минекаев контролът над Южна Украйна ще помогне и на проруските сепаратисти от Приднестровието, които управляват тази молдовска територия, граничеща със Западна Украйна, от 1992 година насам. Там към този момент има съветски боен гарнизон.

Би Би Си потърси формален коментар от съветското Министерство на защитата във връзка изказването на зам.-командира на централния боен окръг на Русия, само че оттова се декларирали единствено, че “проверяват това ”.
Източник: svobodnaevropa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР