Розенборг узакони продължаването си към плейофите на Шампионската лига, елиминирайки

...

Розенборг прати Марибор на Лудогорец

Розенборг узакони продължаването си към плейофите на Шампионската лига, елиминирайки Марибор след втора победа, която още веднъж бе с 3:1. По този метод норвежците се класираха за последното ходило преди груповата фаза и в това време пратиха словенците на пътя на българския първенец Лудогорец в идната фаза на Лига Европа. Първата среща още веднъж приключи с триумф за Розенборг (3:1).

Гостите поведоха в заключителните минути на първата част, когато отлична многоходова композиция бе покрай това да приключи безуспешнол, само че Дино Хотич избави топката и я насочи към Руди Пожег, който с прелестен удар направи беззащитен Андре Хансен за 0:1.

Розенборг възвърне равенството след по-малко от 10 минути игра през второто полувреме. Тогава домакините лишиха топката в личната половина, а бърза офанзива докара до изравнително попадение на Александер Сьодерлунд от непосредствена непосредственост - 1:1 в 53-ата минута. “Черно-белите” стигнаха до скоротечен поврат и означиха за повторно в 61-ата минута, когато Андерс Конрадсен означи след центриране от корнер за 2:1. Третото попадение за норвежкия исполин стана факт десетина минути преди края, когато още веднъж Конрадсен означи за 3:1 в 81-ата минута.