Рома записа победа в контролата от предсезонната подготовка срещу Перуджа.

...

Джеко и Манчини донесоха победа на Рома в контрола

Рома записа победа в контролата от предсезонната подготовка против Перуджа. " Вълците " победиха с 3:1 в конфликта сред двата отбора на стадион " Ренато Чури ". Героите за гостите бяха Един Джеко (8) и Джанлука Манчини (21 и 90). За домакините пък прецизен бе Пиетро Лемело (35).

Мачът стартира добре за Рома. Още в 8-ата минута Джеко получи пас отляво и засече от близко топката във вратата за 0:1.

В 21-ата минута гостите вкараха втори гол. При едно центриране от корнер вратарят Гуглиемо Викарио излезе неприятно и не съумя да улови топката, а Манчини единствено това и чакаше, с цел да я вкара в опразнената врата.

В 35-ата минута домакините се върнаха в мача. След благополучен рикошет топката попадна в Лемело, който се обърна и я прати във вратата за 1:2.

В 90-ата минута обаче Рома подпечата триумфа си. Манчини реши всичко с втория си гол в срещата още веднъж след корнер, като този път засече топката от близко с глава след центриране на Александър Коларов.

Следващата контрола на Рома е много по-сериозна. " Вълците " гостуват на френския Лил на 3 август.