Рома приема Милан на Олимпико в двубой четвъртфиналната фаза на

...

Рома и Милан се изправят в решитилен сблъсък за място на 1/2-финалите на Лига Европа

Рома приема Милан на " Олимпико " в дуел четвъртфиналната фаза на Лига Европа. Първата среща приключи 1:0 за " вълците ", като " росонерите " ще се нуждаят от поврат, с цел да продължат напред. Срещата е с начален час 22:00 и може да я наблюдавате НА ЖИВО на Gong.bg минута по минута.

Рома е в чудесна форма с новия си ментор Даниеле де Роси, като отборът е с едно проваляне въ всички турнири от февруари месец насам. Домакинската форма на " вълците " също е доста добра, като в последните си три мача нямат позволен гол в личната врата. Рома желае да играе в Шампионската лига следващата година, като най-прекият път за това е възможното продобиване на шампионата.

Милан също е в добра позиция, като е на второ място в Серия А, въпреки и да няма шансове да вдигне Скудето. Отборът на Стефано Пиоли ще търси поврат против Рома, откакто позволи първото си проваляне от 2019-а година насам от този противник. Милан ще разчита доста на Рафаел Леао, който има 3 гола и 3 асистенции в 5 мача в шампионата.