Роберт Левандовски отбеляза хеттрик, а Байерн Мюнхен отпразнува рекордната си

...

Байерн гарнира титлата по шампионски

Роберт Левандовски означи хеттрик, а Байерн Мюнхен отпразнува рекордната си девета поредна купа в немското състезание по футбол с разгромното 6:0 против Борусия Мьонхенгладбах в мач от 32-ия кръг.

Шампионите завоюваха трофея още преди началото на мача, откакто Република България Лайпциг загуби с 2:3 против Борусия Дортмунд по-рано денем. Те обаче не демонстрираха признаци на разпределяне и отнесоха Мьонхенгладбах, а Левандовски заби три гола и се приближи единствено на два от 49-годишния връх на Герд Мюлер. Легендарният нападател вкара 40 през сезон 1971/1972, а с още два полякът ще счупи достижението.

Левандовски откри резултата с шут от дребен ъгъл след едвам две минути игра, а Томас Мюлер, който дружно с Давид Алаба стана първият футболист в историята на Бундеслигата с девет трофеи, заби втория гол в 23-ата. Левандовски повиши на 3:0 от воле 11 минути по-късно, а една преди края на полувремето полякът асистира на Кингсли Коман.

Полският голаджия оформи хеттрика си от дузпа в 66-ата минута, а Лерой Сане оформи крайния резултат четири преди края на постоянното време. По това време баварците бяха с човек по-малко поради червен картон на Танги Нианзу в 75-ата минута.