Римският гранд Лацио бе до болка изразителен при успеха си

...

Лацио с размах приключи ренесанса на Удинезе

Римският гранд Лацио бе до болежка експресивен при триумфа си над Удинезе в отсрочения мач от 12-ия кръг на Серия А. Гостите се намираха в серия от 7 следващи турнирни мача без загуба, която завърши на „ Олимпико” в италианската столица.

Макар че домакините бяха без главния си изпълнител Чиро Имобиле (контузия в бедрото), това по никакъв метод не се отрази върху представянето им. Много мощно в отсъствието на италианеца се показа Фелипе Андерсон, играл зад тила на поставения като централен нападател в този мач Луиш Нани.

Удинезе се държеше до 22-ата минута, когато Самир си означи автогол. Продължителната офанзива на Лацио мина през Душан Баста отдясно, който центрира привидно прекомерно мощно. Сенад Лулич въпреки всичко стигна топката в другия завършек на наказателното поле и я върна с остро подаване във вратарското поле. Там Самир, в желанието си да попречи на Марко Пароло, засече топката в личната си врата – 1:0.

Мигове след подновяването на играта след почивката, Лацио поведе още по-сериозно. Фелипе Андерсон се подигра със съперников защитник отляво, като показно го надбяга и потегли да пробива по аутлинията в пеналта. Последва акуратен пас по тревата, който откри Луиш Нани напълно самичък пред вратарското поле и опитният португалец не сбърка – 2:0.

Три минути преди края на постоянното време, самият Андерсон постави точка на разногласието. Лулич открадна топката в личната половина и мигновено с висок пас я изпрати в предни позиции. Андерсон пое елегантно и остави всички бранители зад тила си, с цел да прониже невъзмутимо долния ляв ъгъл за крайното 3:0.

Така в класирането Лацио остава трети, само че към този момент има 3 точки преднина пред четвъртия Интер – 46 против 43. Лидерите Наполи (54) и Ювентус (53) обаче са към момента отвън обсега на „ римските орли”.

Удинезе от своя страна записва 10-о проваляне от началото на сезона (единствен от топ 10 на Серия А с двуцифрен брой загуби) и не помръдна от 9-ата позиция, която заема по силата на своите 29 точки, колкото има и 10-ият Торино.