Реалистичен клип, в който бившият президент на САЩ Барак Обама

...
Реалистичен клип, в който бившият президент на САЩ Барак Обама
Коментари Харесай

Фалшивите клипове: една все по-тревожна тенденция

Реалистичен клип, в който някогашният президент на Съединени американски щати Барак Обама употребява цветиста засегнатост против своя правоприемник Доналд Тръмп, обиколи интернет в послените дни. В реалност репликата, произнесена от Обама във видеото, принадлежи на режисьора Джордан Пийл, чиито глас и придвижвания на устните ловко са инсталирани върху истинската и надалеч по-малко скандална тирада. Това притегли вниманието върху една набираща от ден на ден мощ наклонност, наричана от мнозина „ бъдещето на подправените вести “. 

Във, е употребен спорен, само че широкодостъпен програмен продукт със устрема да се показва заплахата от по този начин наречените deepfakes , или, другояче казано, цифрово инсталирани видеа, които могат да ни накарат да повярваме всичко за всеки. „ Речта “ на Обама, записана от Пийл, предизвестява потребителите да бъдат по-предпазливи с медийното наличие, на което се доверяват.

Редакторите от Buzzfeed споделят, че изработката на видеото е лишила 56 часа, дружно с работата на професионален видео монтажист. Според един от тях, Крег Силвърмън, положителната вест е, че въпреки всичко се изисква много време, мощна машина и предостатъчно количество професионализъм, с цел да се съдаде в действителност безапелационен „ deepfake “. 

За страдание технологията от дълго време се употребява с неблагородни цели, като най-популярната е слагането на лицата на звезди в нецензурен клипове, в някои случаи с много безапелационен резултат. 

Тези клипове най-често се основават със свободния ИИ програмен продукт FakeApp , разпространяван посредством редица конгреси през последната година. Софтуерът изисква огромен брой фотоси на индивида, който потребителят желае да включи във видеото, така че звездите от екрана и политиците са най-лесните цели на тази техника. 

 Дори оставяйки настрани подправените порно клипове, огромните рискове от потреблението на сходен програмен продукт занапред стартират да се разкриват. Тази технология дружно със комплицираната аудио редакция, може да изстреля подправените вести толкоз напред, че да ни потопи в една изцяло антиутопична медийна действителност. 

„ Начинът, по който се движим напред в ерата на информацията, дефинира дали ще оцелеем или ще станем част от някаква ш–бана дистопия “ – изрича Пийл в един глас с цифрово режисирания си двойник Обама в края на видеото. 

Източник: Science Alert

Източник: obekti.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР