Реал (Мадрид) спечели драматично прозвището есенен шампион на испанския футболен

...

Реал стана есенен шампион в 92-ата минута

Реал (Мадрид) завоюва трагично прозвището есенен първенец на испанския футболен хайлайф.

Кралския клуб игра с човек по-малко съвсем цяло второ полувреме и все пак победи като посетител Депортиво Алавес с гол на Лукас Васкес в 92-ата минута.

Така столичани взеха 3-те точки и събраха 45, колкото има и сензацията Жирона, само че поради триумфа си в директния конфликт „ белите “ ще зимуват на върха във краткотрайното класиране.

Защитникът им Начо Фернандес бе изпъден за повторно през сезона с пряк червен картон, с цел да остави Реал с човек по-малко още в 53-ата минута, но в последна сметка Реал ликува в нервозен мач с доста нарушавания.

Гостите бяха покрай гола още при започване на дуела. Във втората минута Федерико Валверде бе оставен непокрит в пеналта и стреля по земя, само че вратарят на домакините направи ужасно избавяне.

Реал овладя самодейността, само че мъчно стигаше до чисти обстановки до 38-ата минута, когато още веднъж Валверде можеше да открие резултата. Уругваецът стреля чудесно от отдалеченост, но стражът на Алавес за повторно го отчая с фамозна интервенция.

До почивката до попадения не се стигна, а скоро след нея бранителят на гостите Начо разочарова наставника си Карло Анчелоти, който реши да заложи на много отбранителен титулярен състав за мача.

Първо домакините желаеха дузпа за игра с ръка на бранителя в наказателното поле, след което той влезе безумно в краката на противник.

И въпреки в началото да получи жълт картон, след интервенция на VAR основният арбитър промени решението си и изгони Начо с пряк червен.

Така Реал остана с човек по-малко, а напрежението и нервите взеха връх, което много накъса играта.

В 84-ата минута се стигна до конфликти сред футболисти на терена, след остро влизане на Джуд Белингам в краката на противник, за което британският национал получи жълт картон.

Междувременно Родриго имаше два положителни шанса да донесе триумфа на Реал и в последна сметка това стори Лукас Васкес в 92-ата минута, с цел да направи подранил коледен подарък на всички почитатели на мадридчани.

В другия мач от последния за годината кръг в Испания, игран по същото време, Майорка обърна вкъщи Осасуна до 3:2.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

АЛАВЕС : 1. Сивера, 2. Горосабел, 5. Абкар, 16. Рафа Марин, 3. Дуарте, 8. Бланко, 6. Гевара, 18, Гуриди, 11. Риоха, 21. Ребаш, 32. Саму;

РЕАЛ МАДРИД: 25. Кепа, 5. Джуд Белингам, 6. Начо, 8. Тони Кроос, 10. Лука Модрич, 11. Родриго, 15. Федерико Валверде, 17. Лукас Васкес, 20. Фран Гарсия, 21. Браим Диас, 22. Антонио Рюдигер.
Източник: novsport.com