Реал Мадрид победи Борусия Дортмунд с 3:2 в зрелищен двубой

...

Реал Мадрид победи Борусия в голово шоу

Реал Мадрид победи Борусия Дортмунд с 3:2 в зрелищен дуел от група "H " на Шампионската лига, състоял се на стадион "Сантяго Бернабеу ". Европейският отличник тотално надигра Борусия през първата част и справедливо дръпна в резултата с голове на Борха Майорал и Кристиано Роналдо след единствено 12 минути игра.

Малко преди почивката обаче Пиер-Емерик Обамеянг понижи, а при започване на второто полувреме още веднъж габонецът сензационно изравни. Реал наложи яростен напън, който даде резултат в 81-ата минута при гола на Лукас Васкес.

Воденият от Зинедин Зидан тим приключи на второ място в групата с актив от 13 точки, до момента в който Борусия Дортмунд е трети с едвам два пункта и напролет ще играе в Лига Европа поради по-добрите си индикатори в директните мачове с четвъртия АПОЕЛ, който също остава с две точки.
Източник: fakti.bg