Разширяването на достъпа до пазари в трети страни трябва да

...
Разширяването на достъпа до пазари в трети страни трябва да
Коментари Харесай

Зам.-министър Павлов: Разширяването на достъпа до пазари в трети страни трябва да остане основен приоритет на търговската политика на ЕС

„ Разширяването на достъпа до пазари в трети страни би трябвало да остане главен приоритет на комерсиалната политика на Европейски Съюз. Тази цел може да бъде реализирана, освен посредством съглашения за свободна търговия, само че и посредством други форми на търговски и стопански партньорства ". Това сподели заместник-министърът на стопанската система и промишлеността Николай Павлов по време на постоянното съвещание на Съвета „ Външни работи - Търговия ", което се организира в Брюксел.

В рамките на Съвета зам.-министър Павлов акцентира, че от особена значимост е Европейски Съюз да продължи напъните за завършване на договарянията с Австралия, Мексико и МЕРКОСУР (най-голямото междудържавно обединяване в Южна Америка), както и на тези със страните от АСЕАН (Асоциацията на страните от Югоизточна Азия). По негови думи в комерсиалните договаряния Европейски Съюз следва да има самостоятелен метод, отчитащ равнището на икономическо развиване на всяка страна сътрудник. „ Такъв метод може да се приложи в настоящите договаряния и с Индия и Индонезия, където е належащо да има комерсиално съглашение, гарантиращо ефикасен достъп до пазара на артикули и първични материали, които са сериозни за зелената и цифрова промяна на Европейски Съюз ", означи зам.-икономическият министър.

В изявлението си Николай Павлов уточни, че във връзка с МЕРКОСУР, България би подкрепила уравновесено съглашение, което пази ползите на бизнеса в Европейски Съюз, най-много на земеделските производители. „ Относно съдействието със страните от Съвета за съдействие в Персийския залив, страната ни предизвиква метод за водене на паралелни районни и двустранни договаряния, изключително в тази ситуация на ОАЕ ", добави той.

По време на Съвета стана ясно, че укрепването и развиването на комерсиалните връзки сред Европейски Съюз и Съединени американски щати е от значително значение. Зам.-министър Павлов посочи, че съдействието със Съединени американски щати дава обилни благоприятни условия. По думите му през последното десетилетие комерсиалната политика на Съединени американски щати се е трансформирала доста, като се е насочила от свободна търговия към протекционизъм, а упованията са тази наклонност да се ускори и задълбочи. „ Европейски Съюз следва да схване самодеен метод, като предложи прагматична и положителна стратегия за бъдещо съдействие със Съединени американски щати ", сподели зам.-министър Павлов.

Икономическият зам.-министър посочи, че Европейският съюз би трябвало да продължи да упорства за дейно потребление и подсилване на комерсиалния съставен елемент на Съвета за търговия и технологии, както и за обновяване на договарянията за Глобално съглашение за устойчива стомана и алуминий. Според него съглашението би асъдействало за създаването на на практика решения, за справяне със свръхкапацитета и декарбонизацията в международното произвеждане на стомана и алуминий. Освен това, то би предложило трайно решение на въпроса с наложените мита в тези браншове.

Източник: cross.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР