Район на Бирмингам, обявен за най-бедното място във Великобритания се

...
Район на Бирмингам, обявен за най-бедното място във Великобритания се
Коментари Харесай

Най-бедното място на Острова, където цените на жилищата растат най-бързо

Район на Бирмингам, разгласен за най-бедното място във Англия се откроява с най-бързо растящите цени на жилищните парцели в страната, съгласно отчет на Barclays.

Цените в Лейдиууд се повишиха със 17% през 12-те месеца до юли, изпреварвайки с доста всички елементи на столицата Лондон, където пазарът на парцели се охлади бързо след референдума за Brexit.

Средната цена на жилищата в бирмингамския регион скочи на 172 498 паунда от 147 121 паунда през предходната година. Според локалните сътрудници на недвижими парцели повода е притокът на млади експерти и вложители, обвързван с построяването на високоскоростна жп линия и градежа на " супер болница " в региона.

Лейдиуд, който се намира в западния завършек на центъра на града, от дълго време има репутацията на регион, отличаващ се с ръководена от нарушители комбинация от парцели, висока безработица и ниско възнаграждение. През предходната година благотворителна акция го дефинира като региона с най-големите равнища на детска беднотия на Острова.

 Лейдиууд имаше отрицателен имидж, само че към този момент е същински шлагер измежду купувачите
Източник:

Лейдиууд имаше отрицателен имидж, само че към този момент е същински шлагер измежду купувачите

Но евтините жилища в региона и опцията да се купи къща с 3 спални за 120 000 паунда привлякоха нова вълна от купувачи.

" Това постоянно е обявявано за едно от най-бедните места в страната, само че в този момент е напълно друго. Множество млади експерти го харесват, тъй като е толкоз покрай центъра на града. Строят се доста нови жилища, а от ден на ден лондончани ги купуват ", показва Алекс Джоунс, локален сътрудник на недвижими парцели.

" Много хора влагат тук. Изглежда хората стартират да виждат Лейдиууд по друг метод ", регистрира Джоунс.

Докладът на Barclays демонстрира, че множеството от горещи точки за парцели на Острова са били подценявани региони, където цените са били ниски, постоянно депа за промишлени боклуци, които са рекултивирани. Сред тях са елементи на Глазгоу, Манчестър и Брентфорд.

 Цените на парцелите в централен Лондон се срутват
Цените на парцелите в централен Лондон се срутват

Брокерите дават мрачна оценка за идната година

През август стана ясно, че за пръв път от 5 години повече хора напущат Лондон, в сравнение с се реалокират в него. Нетната миграция от столицата е над 80 000 души годишно, като неналичието на налични, просторни и качествени жилища е главен фактор за изселването.

" След десетилетие на забележителен растеж на цените на парцелите в Лондон междинното нарастване е спаднало едвам 2% през последната година. Модерният регион на Клептън означи най-голямото нарастване на цените на недвижимите парцели, само че единствено с 5%. Това е към момента доста под стойностите, които притежателите на жилища са очаквали в града ", съобщи представител на Barclays.
Източник: money.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР