Рафаел Надал започна годината си по начин, по който дори

...

Воля от друго измерение: Надал се върна от 2:5 срещу Корда в третия сет и остава непобеден през сезона!

Рафаел Надал стартира годината си по метод, по който даже едва ли си е мечтаел - 15 победи от също толкоз изиграни мача, както и 3 извоювани трофеи, едната от които бе рекордната 21-ва от Шлема, завоювана на Откритото състезание на Австралия. Днес съвършеният му баланс бе съществено заплашен от 21-годишния американец Себастиан Корда, който водеше с 5:2 и бе единствено на гейм от това да сътвори зрелищен поврат, само че Матадора още веднъж показва своя легендарен борбен дух и съумя да излезе от привидно невъзможна обстановка, с цел да се поздрави с крайната победа - 6:1 1:6 7:6(3), след мач, траял 2 часа и половина, в който драмата бе налице до последния миг. Така испанецът си обезпечи място в идващия кръг на Мастърса в Индиън Уелс, където негов конкурент ще бъде Даниел Еванс.

Сблъсъкът започва кошмарно за американеца, чиято игра бе извънредно безредна и по-голямата част от разиграванията завършваха с непредизвикана неправилност от ракетата му. От своя страна, Рафа бе хладнокръвен във всеки един аспект, като в същото време се възползваше ослепително от неуверения начален удар на противника, с цел да осъществя два пробива и да се откъсне напред в резултата със стабилен задатък от 4:0. Това като че ли смъкна нервното напрежение от плещите на Корда, който заигра по-освободено в оставащите минути от сета, само че това надалеч не бе задоволително, с цел да успее да спре стремежа на съперника си, и по този начин 21-кратният първенец от Шлема поведе в общия резултат.