Нисковъглехидратен кокосово-какаов сладкиш в хлебопекарна
Необходими Продукти
● банани - 2 бр. презрели, със междинна величина● яйца - 3 бр. (размер М)
● кокос - 100 - 150 г пълномаслен
● брашно от рожков - 2 с.л.
● сурово какао - 2 с.л.
● бакпулвер - 1 отново.
● ванилия - 1 прахче
● канела - 1 к.л.
● кокосово масло - 1 с.л.
● кисело мляко - 350 - 400 г пълномаслено
Начин на подготвяне
Този сладкиш е за тези, които не могат без сладко, само че се стремят да понижат потреблението му. Ако въпреки всичко си позволявате повечко въглехидрати, може да употребявате подсладител - стевия, мед, фурми.
В блендер начупваме бананите на късчета и прибавяме всички артикули без кокосовото масло - яйцата, кокоса, рожковото брашно, суровото какао, бакпулвера, ванилията, канелата и киселото мляко. Блендираме.
Ако блендерът е с по-слаба мощ, разбъркайте на 2-3 пъти, с цел да се размесят добре продуктите. Трябва да се получи примес със естествена плътност за кекс.
Намазваме бъркалките на хлебопекарната добре с кокосово масло и изсипваме получената в блендера примес във ваничката на машината.
Избираме стратегия КЕЙК с препечена коричка и стартираме. На моята хлебопекарна програмата е с дълготрайност 150 минути.
Изчакайте сладкиша да изстине с цел да се стегне и тогава го извадете от ваничката.
Лесен, бърз и скромен сладкиш, наподобяващ брауни според мен.
Да ви е вкусно!




