ПСЖ победи РБ Лайпциг с 3:2 като домакин в група

...

Меси възкреси ПСЖ на Парк де Пренс

ПСЖ победи Република България Лайпциг с 3:2 като хазаин в група " А " на Шампионската лига. Френският отбор се сблъска с доста компликации и с нападателната игра на гостите, които сътвориха куп голови положения пред вратата на Кейлор Навас и водеха с 2:1, преди Лео Меси да вземе нещата в свои ръце.

Килиан Мбапе даде преднина на парижани в 9-ата минута, само че в 28-ата Андре Силва изравни. Норди Мукиеле (57`) изведе Република България Лайпциг напред, с цел да пристигна часът на Меси, който беше прецизен за 2:2 в 67-ата минута с добавка от близко, а малко по-късно осъществя дузпа. В самия завършек на срещата домакините получиха още една дузпа, само че тя бе пропиланя от Мбапе.
 Снимка 550771
Източник:

В класирането ПСЖ е отпред със 7 точки. Втори е Манчестър Сити с 6, следван от Брюж с 4. Република България Лайпциг остана на дъното без нито една точка.