Пригответе си повече бурканчета за туршията от зеле и капии

...
Пригответе си повече бурканчета за туршията от зеле и капии
Коментари Харесай

Рязана туршия от зеле и капии

Пригответе си повече бурканчета за туршията от зеле и капии - толкоз ще ви хареса, че ще извършите втора доза

Необходими Продукти

● червени чушки - 5 кг капии
● оцет - 2 л
● вода - 2 л
● сол - 4 к.ч.
● олио - 2 к.ч.
● дафинов лист - 2 броя
● зеле - 2 зелки, приблизително огромни
● олио - 1/2 ч.ч.
● ябълки - 2 - 3 резенчета или дюля
● чесън - 1 глава, счукана

Начин на подготвяне

Измийте капиите, почистете ги от семето, дръжките и ги оставете да се отцедят. В това време сложете да се свари саламура от 2 л оцет, 2 л вода, солта, 2 к.ч. олио и дафиновите листа.

Попарете чушките като ги пускате по 8-10 едновременно във врящата саламура, след което ги вадете в необятен съд да изстинат. Нарежете ги на едри части.

Накълцайте ситно зелките. Запържете другата 1/2 ч.ч. олио с резените ябълка или дюля и счуканата глава чесън. Оставете запръжката да се охлади.

В буркани, делва или бидонче започнете да редите 2 реда пиперки, слой зеле и полейте със запърженото олио малко, още веднъж пиперки и по този начин до горе на буркана. Залейте туршията с изстиналата саламура и я притиснете с венец от лозови, дюлеви или вишневи клончета.

Източник: recepti.gotvach.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР