Президентите на САЩ Доналд Тръмп и на Русия Владимир Путин

...
Президентите на САЩ Доналд Тръмп и на Русия Владимир Путин
Коментари Харесай

Тръмп и Путин са обсъдили Северна Корея в телефонен разговор

Президентите на Съединени американски щати Доналд Тръмп и на Русия Владимир Путин са разискали обстановката в Северна Корея в телефонен диалог провел се тази нощ, предадоха организациите.

Разговорът е бил по самодейност на американския държавен глава.

Двамата водачи са засегнали настоящи въпроси от двустранните връзки.

Основна тематика на диалога е била взаимните дейности на двете страни във връзка с нуклеарната и балистичната стратегия на Северна Корея. Това заяви прессекретарят на Тръмп Сара Сандърс и пресслужбата на Кремъл.

Тръмп е благодарил на Путин за изявлението, което съветският държавен глава е направил в четвртък на годишната си конференция за мощния стопански напредък на Съединени американски щати.

Пхенян направи няколко опита с нуклеарни и балистични оръжия през миналата година. Последната изстреляна междуконтинентална балистична ракетабеше на 28 ноември. Според специалисти ракетата е способна да доближи територията на Съединени американски щати.

След това севернокорейският водач Ким Чен-ун разгласи, че е решен да направи страната си " най-голямата нуклеарна мощ " в света. Пред чиновници в програмата за балистични ракети той е оповестил, че страната ще върви “победоносно напред в гонене на тази цел “.
Източник: mediapool.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР