Над 150 наказания за седмица в Стара Загора - Общинската полиция удари по нарушителите
През интервала 30 март - 5 април 2026 година екипите на Звено " Инспекторат “ и група " Общинска полиция “ към Община Стара Загора са направили инспекции в разнообразни елементи на града, при които са открити редица нарушавания.
В резултат на контролната активност са формирани 12 акта за определяне на административни нарушавания. Сред по-честите случаи през седмицата е нерегламентираното изхвърляне на битови и едрогабаритни боклуци, като в един от случаите става въпрос за боклуци от мазе при разчистване на жилище, изхвърлени на нерегламентирано за това място.
Сред по-често установяваните нарушавания са и случаите на паркиране пред входове на жилищни здания и гаражи, което затруднява достъпа на живущите. За такива случаи са формирани 5 акта.
Установени са още 2 нарушавания по Закона за придвижване по пътищата, свързани с неспазване на пътни знаци, маркировка и сигнализация, както и 1 случай на палене на огън на публично място, създаващ причина за пораждане на пожар.
Освен формираните актове, от група " Общинска полиция “ са наложени и 139 санкции с фиш за разнообразни нарушавания.
Община Стара Загора моли към жителите да изхвърлят боклуци единствено на избраните за това места и да не попречват достъпа до жилищни входове и гаражи, с оглед сигурността и спокойствието на живущите.
Сигнали за нередности жителите могат да подават на безплатния парещ телефон 0800 157 37, както и към дежурните екипи на Звено " Инспекторат “.
В резултат на контролната активност са формирани 12 акта за определяне на административни нарушавания. Сред по-честите случаи през седмицата е нерегламентираното изхвърляне на битови и едрогабаритни боклуци, като в един от случаите става въпрос за боклуци от мазе при разчистване на жилище, изхвърлени на нерегламентирано за това място.
Сред по-често установяваните нарушавания са и случаите на паркиране пред входове на жилищни здания и гаражи, което затруднява достъпа на живущите. За такива случаи са формирани 5 акта.
Установени са още 2 нарушавания по Закона за придвижване по пътищата, свързани с неспазване на пътни знаци, маркировка и сигнализация, както и 1 случай на палене на огън на публично място, създаващ причина за пораждане на пожар.
Освен формираните актове, от група " Общинска полиция “ са наложени и 139 санкции с фиш за разнообразни нарушавания.
Община Стара Загора моли към жителите да изхвърлят боклуци единствено на избраните за това места и да не попречват достъпа до жилищни входове и гаражи, с оглед сигурността и спокойствието на живущите.
Сигнали за нередности жителите могат да подават на безплатния парещ телефон 0800 157 37, както и към дежурните екипи на Звено " Инспекторат “.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




