Предишното управление на ГЕРБ и бившия кмет на София Йорданка

...
Предишното управление на ГЕРБ и бившия кмет на София Йорданка
Коментари Харесай

При Йорданка Фандъкова и ГЕРБ: Стотици автомобили получили карта за безплатно паркиране в синя и зелена зона

Предишното ръководство на ГЕРБ и някогашния кмет на София Йорданка Фандъкова са имали профилирана услуга - “Паркирай гратис в синя и зелена зона за привилегировани жители ”. Това сподели ръководителят на Столичния общински съвет Цветомир Петров, представен от Българска телеграфна агенция.

Петров изясни, че за интервала 2012-2023 година колите, които са получили стикер/карта за гратис паркиране, са стотици. Картите са без регистрационен номер и без данни на ползвателя, добави още той.

Кои са тези привилегировани жители, попита Петров. В тези описи има и 6-7 автомобила на КТ “Подкрепа ”, посочи ръководителят. По думите му единствено въз основата на тези привилегировани анонимни ползватели Центърът за градска подвижност (ЦГМ) губи половин милион лв..

Общинският консултант от групата на " Продължаваме промяната - Демократична България " ( " Спаси София " ) Бойко Димитров сподели, че единствено за предходния мандат Столична община е изгубила няколко милиона. За тези пари можеше да се построи паркинг за над 100 места, разяснява той.

Общинският консултант изясни, че при одита на ЦГМ е открита дупка от 145 млн. лева за интервала 2009-2014 година. За тези 145 млн. лв. могат да се създадат паркинги за 5000 места, добави още Димитров. Според него, когато хората питат за какво няма места за паркиране в София, отговорът е, че те се раздават гратис.

По думите на общинския консултант от групата на ПП-ДБ-СС Борис Бонев става въпрос за " гратис паркиране за близки другари ". Бонов посочи, че всяка година кметът подписва един не дребен набор от карти за гратис паркиране в синя и зелена зона, само че с едно изключение - те имат ползвател, номер и причина, за разлика от подписваните карти от някогашния кмет на София Йорданка Фандъкова.

Борис Бонев попита има ли известни публицисти, социолози, предприемачи, както и синдикални водач, които са употребили тези безвъзмездни карти. Той увери, че откогато Васил Терзиев е кмет на София тази процедура е прекъсната.
Източник: skandal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР