Правителството на САЩ откри друг важен фронт в технологичните разследвания

...
Правителството на САЩ откри друг важен фронт в технологичните разследвания
Коментари Харесай

В САЩ завеждат дело срещу монопола на Facebook

Правителството на Съединени американски щати откри различен значим фронт в софтуерните следствия – дело против монопола на Фейсбук, оповестява Си Ен Ен.
Фейсбук беше ударен с две правосъдни каузи от Федералната комерсиална комисия и генерални юристи от десетки щати в сряда, в едно от най-сериозните провокации пред колоса от Силициевата котловина. Случаите могат да доведат до делене на Facebook, оповестява БГНЕС.
„ Действията на Фейсбук за одобряване и поддържане на монопола му отхвърлят потребителите от преимуществата на конкуренцията “, съобщи Иън Конър, шеф на Службата за конкуренция на Федералната комерсиална комисия /FTC/ в изказване. "Нашата цел е да спрем антиконкурентното държание на Фейсбук, тъй че нововъведенията и свободната конкуренция да процъфтяват. "
Ще се раздели ли Фейсбук след тази антимонополна акция?
Това желаят държавното управление и регулаторите. Длъжностните лица особено приканват две от най-големите приложения в империята на обществените медии на Фейсбук да бъдат разграничени на обособени компании.
FTC търси непрекъсната заповед във федералния съд, която може да изиска от Фейсбук да отнеме активи, в това число Instagram, който е купил за 1 милиард $ през 2012 година, и WhatsUp, който е купил за 19 милиарда $ през 2014 година, дейно разчупвайки Фейсбук, какъвто го познаваме.
Отделните щати също приканват за разформироване на компанията, в случай че съдът сметне за "подходящо ".
Няма обаче гаранция, че това ще се случи. Фейсбук се зарече да се "защити пламенно " по това антимонополно дело. И всяко решение за това дали да се прекъсне компанията евентуално ще отнеме години, с цел да се реализира.
Фейсбук отхвърли изказванията по делото, а неговият вицепрезидент и общоприет консултант Дженифър Нюстд разкритикува контрола на FTC върху покупко-продажбите WhatsUp и Instagram, като се има поради, че самата организация „ позволи тези придобивания преди години “.
"Правителството в този момент желае преструктуриране, изпращайки смразяващо предизвестие до американските компании, че нито една продажба не е дефинитивна ", добави Нюстед.
Но някогашният ръководител на FTC Уилям Ковачич съобщи пред Си Ен Ен Бизнес, че организациите за конкуренция имат цялостното право да трансформират мнението си за придобиванията по-късно в светлината на нови доказателства.
Фейсбук, сходно на огромния си софтуерен противник Гугъл, твърди, че хората избират услугите му не тъй като би трябвало, а тъй като желаят. Компанията за обществени медии усъвършенства точките си за диалози, защото контролът на Вашингтон се ускори и се спря на роман, че Facebook приветства регулациите, само че че репресиите могат да дадат на други страни като Китай конкурентно преимущество в бързо развиващия се софтуерен бранш.
„ Съревноваваме се настойчиво и се състезаваме заслужено “, сподели Зукърбърг във вътрешна записка до чиновниците малко след оповестяването на делото. „ Гордея се с това “.
Главният прокурор на Ню Йорк Летисия Джеймс разгласи през септември, че управлява няколко от своите сътрудници в други щати в следствието на Фейсбук за антиконкурентни практики, следствие, за което 47 държавни юристи се причислиха месец по-късно. По това време Джеймс съобщи, че са "загрижени, че Фейсбук може да изложи потребителските данни на риск, да понижи качеството на потребителския избор и да усили цената на рекламата ".
Изпълнителният шеф на Фейсбук Марк Зукърбърг беше разпитван неведнъж през месеците от този момент насам поради обвинявания за антиконкурентно държание на компанията му, в това число от законодателите и неотдавна от FTC.
Не е единствено Фейсбук. Правителството на Съединени американски щати ускори инспекцията на огромните софтуерни компании и тяхната мощност през тази година, а Зукърбърг се появи пред Конгреса през юли дружно с изпълнителните шефове на Гугъл, Apple и Amazon.
Гугъл към този момент е изправен пред личен иск за антимонопол, заведен от Министерството на правораздаването през октомври.
Делата за антимонопол, изключително толкоз значими като този против Фейсбук, постоянно лишават години, с цел да се разрешат. Един от най-известните случаи, знаковият иск против Майкрософт през 1998 година, лиши съвсем две години, с цел да се произнесе присъда, която софтуерният колос би трябвало да се раздели.
И това разделяни, в действителност в никакъв случай не се случи: Майкрософт и Министерството на правораздаването реализираха съглашение през ноември 2001 година, което вместо това сложи разнообразни ограничавания за метода, по който компанията продава и лицензира своите артикули.
Във вътрешната си записка Зукърбърг се опита да успокои чиновниците, че нищо значително няма да се случи след тази сряда, че компанията ще се бори в съда и че той не е „ планувал каквото и да е влияние върху екипите или самостоятелните функции “ в кратковременен проект.
"Днешните вести са стъпка в развой, който може да отнеме години, с цел да се развие изцяло ", добави той.
Източник: bulnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР