Повече от два месеца, след като затвори въздушното си пространство,

...
Повече от два месеца, след като затвори въздушното си пространство,
Коментари Харесай

Мароко отваря за туристи. Какво трябва да знаят пътешествениците?

Повече от два месеца, откакто затвори въздушното си пространство, Мароко го отваря през днешния ден в опит да избави туристическия сезон. Туризмът е жизненоважен за стопанската система на страната, само че мощно пострада от здравната рецесия, съобщи Франс прес.

Възстановяването на въздушните връзки бе посрещнато с облекчение от туроператорите и от мароканците, намиращи се в чужбина, доста от които останали със седмици блокирани заради експлоадирането на разновидността Омикрон в Мароко.

Отварянето, помрачено ненапълно от трагичната гибел на дребния Раян, паднал в бунар в северната част от страната, е съпроводено със строги ограничавания за влизащите в Мароко, въпреки и не толкоз сурови като прилаганите преди затварянето на границите на 29 ноември.

Всеки пасажер би трябвало да бъде имунизиран, се споделя в известие на държавното управление.

Освен документ за имунизация при качването в самолета би трябвало да се показа и негативен писиар тест за КОВИД, изработен в последните две денонощия.

При идване в Мароко пасажерите ще се подлагат на бърз антигенен тест, а някои пасажери, подбрани на инцидентен принцип - на писиар проби. За туристи управляващите плануват " опцията за спомагателен тест в хотела или мястото за настаняване 48 часа след влизането им в страната. Пътниците с позитивен тест ще би трябвало да се изолират в мястото за настаняване.

С цел възобновяване на туристическия бранш държавното управление възнамерява стратегия за партньорство с интернационалните туристически компании и самолетни компании. Предвижда се и интернационална рекламна акция за " дестинацията Мароко ", която ще започва, щом се завърнат задграничните туристи.

Туристическият бранш в Мароко претърпя през 2021 година невиждан спад в броя на туристите от чужбина - със 71 % спрямо 2019 година Загубите за две години възлизат на 20 милиона пасажери и 90 милиарда дирхама (80 милиона евро) валутни доходи, пиши Dir.bg.

Правителството задейства проект за незабавна помощ в размер на два милиарда дирхама, с цел да резервира работните места в бранша и да подсигури оцеляването на туристическите компании, само че някои играчи от бранша считат тази мярка за незадоволителна.
Източник: glasnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР