Поставеният под номер 6 българин Илиян Радулов направи обрат и

...

Радулов преодоля първия кръг на Уимбълдън

Поставеният под номер 6 българин Илиян Радулов направи поврат и победи с 4:6, 7:6(4), 6:3 Пол Барбие Газьо от Франция в мач от първия кръг в схемата за юноши на шампионата по тенис " Уимбълдън ". Срещата продължи 1 час и 53 минути.

Радулов победи този противник и във втория кръг на " Ролан Гарос " тази година.

Радулов позволи пробив още в първия гейм на мача. При 4:5 той имаше четири благоприятни условия да върне пробива, само че не съумя. Газьо пък затвори първата част в своя изгода при петия си сетбол.

Вторият сет мина без пробиви и по този начин се стигна до тайбрек. В него Радулов поведе с 6:4 точки и от първата си опция изравни сетовете.В третата решителна част Радулов завоюва четири следващи гейма от 2:3 до 6:3.

По-късно през днешния ден мачовете си от първия кръг ще изиграят и другите български тенисисти.

Поставеният под номер 12 при юношите Адриано Дженев ще играе против Антоан Гибодо от Франция.

При девойките Ива Иванова ще играе против квалификантката Вандула Вадлдманова, а Росица Денчева ще се изправи против 14-ата сложена Теодора Костович от Сърбия.
Източник: novsport.com