Поставеният под номер 4 Даниил Медведев изненадващо отпадна от Мастърс

...

Изнервен Медведев отпадна в Берси

Поставеният под номер 4 Даниил Медведев изненадващо отпадна от " Мастърс " шампионата в Париж с награден фонд 5.2 милиона евро. В среща от втория кръг руснакът загуби с 6:4, 2:6, 4:6 против представителя на домакините Жереми Шарди след 127 минути игра.

Медведев, който ще дебютира във финалния за годината шампионат на АТР през ноември, падна за първи път след финала на Откритото състезание на Съединени американски щати през лятото.

Той стартира мощно мача и завоюва първия сет, само че по-късно последва непредвиден срив в играта му, довел до спечелването на една единствена точка за пробив от общо 15 благоприятни условия. В В началото на третата част Медведев пропусна седем точки за пробив. В шестия гейм той още веднъж пропусна да нанесе решителен удар и е незабавно по-късно съобщи подаването си. Афектиран от пропилените шансове и от обстоятелството, че публиката в зала “Берси” бурно поддържаше противника му, Шарди на няколко пъти изпусна нервите си, влезе в пререкания със феновете и хвърли ракетата си на земята.

BOOOM

Jeremy Chardy dio el gran golpe de la jornada y eliminó a Daniil Medvedev en la segunda ronda del Masters 1000 de París Bercy: fue 4-6 6-2 6-4 para el francés. pic.twitter.com/WFT2F0WKj2
— Tenis Zone (@TenisZoneOk) October 30, 2019 Следващият съперник на Жереми Шарди ще бъде Джон Иснър или Кристиан Гарин, който доближи до финала в Париж през 2016 година.

Защитаващият купата си от предишния сезон Карен Хачанов беше отхвърлен от Ян-Ленард Щруф. Германецът победи трагично със 7:6 (5), 3:6, 7:5 за 122 минути и в идващия кръг на шампионата във френската столица ще играе против Жо-Вилфрид Цонга или Матео Беретини, подложен под номер 10.