Поставеният под номер 1 в схемата на турнира от Големия

...

Джокович преди финала: Кирьос е много опасен противник на трева

Поставеният под номер 1 в схемата на шампионата от Големия шлем „ Уимбълдън “ Новак Джокович не е сюрпризиран, че тъкмо Ник Кирьос ще е негов противник във финала на тазгодишното издание на конкуренцията.

Джокович победи Камерън Нори с 2:6, 6:3, 6:2, 6:4 и се класира за осмия си край, където ще пази купата си, а Кирьос доближи до този стадий след отказването на Рафаел Надал на полуфиналите.

Досега сърбинът и австралиецът са се срещали единствено два пъти в формален мач, като Новак Джокович претърпя две провали през 2017-а. Въпреки, че ще е любимец в конфликта за купата в Лондон, Джокович знае доста добре какъв брой рисков може да бъде заемащият 40-о място в международната класация Кирьас.

„ Класирането му за финала може да е изненада поради мястото му в ранглистата и доста хора може да не са очаквали той да доближи до тук. Специално на трева обач
Източник: tribune.bg