Посланик Уянък присъства на премиерата на документалния филм „Последните концлагеристи от Белене“
Посланик Мехмет Саит Уянък участва на премиерата в София на документалния филм „ Последните концлагеристи от Белене “, продуциран от Нов български университет в съдействие с Асоциацията за правдивост, права, просвета и взаимност на Балканите (BAHAD).
Събитието, на което участваха и министър-председателят Андрей Гюров, министърът на превоза и известията Корман Исмаилов, министърът на образованието и науката Сергей Игнатов, министърът на енергетиката Трайчо Трайков и министърът на опазването на здравето Михаил Околийски, събра жертви и родственици на концентрационния лагер Белене. Документалният филм споделя за страданията, претърпени по време на интервала на насилствена асимилация сред 1984 и 1989 година, разказани от репресираните и техните фамилии.
Поздравяваме всички, които са съдействали за основаването на тази скъпа продукция. Светла памет на жертвите на лагера Белене, които към този момент не са измежду нас.
Събитието, на което участваха и министър-председателят Андрей Гюров, министърът на превоза и известията Корман Исмаилов, министърът на образованието и науката Сергей Игнатов, министърът на енергетиката Трайчо Трайков и министърът на опазването на здравето Михаил Околийски, събра жертви и родственици на концентрационния лагер Белене. Документалният филм споделя за страданията, претърпени по време на интервала на насилствена асимилация сред 1984 и 1989 година, разказани от репресираните и техните фамилии.
Поздравяваме всички, които са съдействали за основаването на тази скъпа продукция. Светла памет на жертвите на лагера Белене, които към този момент не са измежду нас.
Източник: novinata.bg
КОМЕНТАРИ




