Португалският Брага изненадващо победи драматично Хофенхайм като гост с 2:1

...

Брага тресна Хофенхайм насред Германия

Португалският Брага изненадващо победи трагично Хофенхайм като посетител с 2:1 и поведе в групата, в която са още Лудогорец и Истанбул ББ. Двубоят на " Рейн-Некар Арена " в Зинсхайм приключи 2:1 в интерес на гостите.

Отборът на Юлиан Нагелсман откри резултата в 24-ата минута, когато Кадерабек откри с съвършено центиране Сандро Вагнер, който с глава откри резултата. В края на първото полувреме Жоао Карлош съумя да изравни, откакто засече прострелно центиране в наказателното поле и не остави шансове на Оливер Бауман.

Снимка 312650
Източник:

Втората част стартира по-добре за португалците, които след 5 минути игра направиха цялостен поврат. Родриго Есгайо напредна и пусна паралелен пас за Соуза, който не пропусна да вкара за 1:2.

До края на мача Хофе можеше да стигне най-малко до тъждество, само че Шулц и Крамарич не съумяха да осъществят положителни благоприятни условия за гол. В 88-ата минута Хюбнер нацели гредата и по този начин Брага си потегли с скъпи три точки от гостуването в Германия.