Португалия победи с 3:2 Гана на старта за двата отбора

...

В голово шоу след 60-та минута Португалия излъга Гана

Португалия победи с 3:2 Гана на старта за двата тима на Световното състезание. Кристиано Роналдо от дузпа откри в 63-та минута, Аю изравни, а с голове на Феликс и Леао португалците отново
Прочетете още
През първото полувреме нямаше доста положения през двата тима.

Всичко най-интересно в мача се случи след 60-та минута.

В 63-та минута Мохамед Салису фаулира Роналдо в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Роналдо не сгреши от бялата точка и записа гол на пето следващо Световно състезание - 1:0.

Гана обаче бързо върна попадението и в 71-та минута, откакто Мохамед Кудус проби доста добре и пусна пас към Андре Аюн, който от близко съумя да осъществя за 1:1.

В 76-та минута Португалия съумя да излезе още веднъж напред в резултата. Бруно Фернандес изведе Жоао Феликс, който не остави шансове на Ати за 2:1.

В 80-та минута португалците взеха решение всичко, след бърза контра Бруно Фернандес изведе добре Рафаел Леао и той с прекрасен изстрел по земяна не остави шансове на вратаря за 3:1.

В 89-та минута Букари засече центрирането с глава от границата на вратарското поле и понижи на 3:2.

В края на дуела вратарят на португалците Диого Коща направи огромна неточност, откакто Иняки Уилямс беше зад тила му и го изчака да пусне топката и му я лиши, само че се подхлъзна не съумя да насочи прекрасен удар, а Данило мазета малко преди голлинията.

В другия мач от групата през днешния ден Южна Корея и Уругвай приключиха 0:0.

Португалия: Диого Коща, Жоао Кансело, Рубен Диаш, Данило Перейра, Рафаел Герейро, Бруно Фернандеш, Рубен Невеш (Рафаел Леао 77 мин.), Отавио (Уилиям Карвальо 56 мин.), Бернардо Силва (Жоао Палиня 88 мин.), Жоао Феликс (Гонсало Рамош 88 мин.), Кристиано Роналдо (Жоао Марио 88 мин.)

Гана:  Лоурънс Ати, Алиду Сейду (Тарик Лампти 66 мин.), Александър Джику (Антоан Семеньо 90+2 мин.), Даниел Амартей, Мохамед Салису, Абдул Раман Баба, Мохамед Кудус, Томас Партей, Салис Абдул Самед (Даниел-Кофи Киере 90+2 мин.), Андре Аю, Иняки Уилиямс
Източник: trafficnews.bg